معرفی گروه کامپیوتر

رشته کامپیوتر :

 

دوره کارشناسی کامپیوتر، نرم افزار به منظور تربیت دانش آموختگانی طراحی شده است که بتوانند با جذب در صنعت رو به رشد نرم افزار در کشور، به غنای آن کمک نمایند و هم با گذراندن دروس مختلف نظری و عملی در رشته کامپیوتر، دانش کافی برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر در زمینه های مختلف علم و مهندسی کامپیوتر را کسب نمایند. از این نظر، این رشته حاوی ترکیب مناسب از دروسی است که هم ابعاد نظری این رشته را می پوشاند و هم جنبه های مهندسی آن در زمینه های مختلف طراحی سیستم های نرم افزاری را غنا می بخشد.

در موسسه آموزش عالی چهل ستون  دو مقطع کاردانی پیوسته نرم افزار و کارشناسی ناپیوسته نرم افزار دایر می باشد که دانشجویان در مقطع کاردانی با گذراندن 13 واحد عمومی، 5 واحد پایه ، 14 واحد دروس اصلی، 39 واحد دروس تخصصی، 2 واحد دروس اختیاری و 6 واحد جبرانی در چهار ترم تحصیلی فارغ التحصیل خواهند شد. همچنین دانشجویان در مقطع کارشناسی ناپیوسته 9 واحد دروس عمومی، 8 واحد پایه، 20 واحد اصلی، 21 واحد تخصصی، 12 واحد اختیاری و 3 واحد جبرانی اخذ خواهند نمود که نهایتا پس از گذراندن 73 واحد فارغ التحصیل خواهند شد.

 

مهندسی فناوری اطلاعات رشته ای است که هدف آن پر کردن فاصله مابین علوم کامپیوتر و کاربردها در شرکت ها و سازمان ها است و در این رشته کارشناسانی تربیت می شوند که هم با کامپیوتر و فناوری های اطلاعاتی آشنا هستند و هم با اصول مدیریت سازمانی آشنایی دارند.

 

در موسسه آموزش عالی چهل ستون گرایش فناوری اطلاعات دایر می باشد که دانشجویان با گذراندن 20 واحد پایه، 59 واحد اصلی، 22 واحد عمومی، 31 واحد تخصصی و  8 واحد اختیاری که مجموعا 140 واحد میباشد فارغ التحصیل خواهند شد.

 

 

رشته های گروه کامپیوتر دایر در موسسه چهل ستون :

- کاردانی علمی کاربردی نرم افزار کامپیوتر

- کاردانی پیوسته کامیپوتر - نرم افزار کامپیوتر

- کارشناسی ناپیوسته مهندسی تکنولوژی نرم افزار

- مهندسی کامپیوتر - گرایش فناوری اطلاعات IT

- مهندسی کامپیوتر - گرایش نرم افزار

-کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر - گرایش نرم افزار کامپیوتر